Chladíte se, jak se dá

Uplynulé léto jste už prostě vyzkoušela asi úplně všechno. V květnu to byla ještě pohoda, člověk se vyšel opalovat na balkón a byl rád, že ušetří za solárium. V červnu už toho tepla bylo více, ale nikomu to ještě nevadilo, stačilo občas otevřít dveře do průvanu a zaclonit okna žaluziemi a zase byla pohoda. Ale v červenci, jakmile dorazily první čtyřicítky, tak to

Uplynulé léto jste už prostě vyzkoušela asi úplně všechno. V květnu to byla ještě pohoda, člověk se vyšel opalovat na balkón a byl rád, že ušetří za solárium. V červnu už toho tepla bylo více, ale nikomu to ještě nevadilo, stačilo občas otevřít dveře do průvanu a zaclonit okna žaluziemi a zase byla pohoda. Ale v červenci, jakmile dorazily první čtyřicítky, tak to už se ty teploty nedaly vydržet.

Všechno ale má své meze

V bytě jste měla tmu jako v hrobě, neboť žaluzie i závěsy byly od rána do večera zatažené. Koupený větrák jel na plný výkon a ještě jste se musela čas od času položit do vany se studenou vodou. Ale poté, co meteorologové ohlásili, že ani v srpnu čtyřicetistupňová vedra nepoleví, jste se rozhodla rezignovat a koupit ji, protože bez klimatizace v Praze už byste další měsíc nepřežila.